Publikacje | Czuksanow
Czuksanow | Publikacje
50642
page,page-id-50642,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.4,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

Publikacje

wpływ księżyca na rośliny - ksiazka

W przyszłym roku minie dziesiąta rocznica wydania pierwszego poradnika z tego cyklu, w którym wskazówki ogrodowe inspirowane kalendarzem księżycowym przeplatają się z różnymi poradami na temat uprawy warzyw, kwiatów i ziół; roślin owocowych i takich które mają być ozdobą. Kalendarz musi być nowy na każdy rok, bo przecież księżyc wciąż po niebie wędruje, ale do dobrych porad zawsze można powracać. Na najbliższy rok wymyśliłem hasło: „Co zrobić by się nie narobić i żeby urosło?”. Proszę czytać, do woli korzystać i pamiętać, że „Wpływ księżyca 2017” rok  będzie dostępny od września 2016.

Chcesz kupić?    Kliknij    lub zajrzyj do sklepu
Bitwa o pietruszkę - okladka ksiazki

Ponad 400 stron o ogrodach pachnących wszelakimi jarzynami od popularnych marchewek i groszków po prawie nieznane topinambury, rukiew wodną i wężymordy. Sprawdziłem , że prawie wszystkie można wyhodować naturalnymi metodami. Do poradnika uprawy poszczególnych warzyw dorzucam przepisy kulinarne. Wyszło grube tomisko, ale środku nie znajdziecie chyba tylko aromatu włoszczyzny. Ten pojawi się z czasem, gdy po lekturze  porad z „Bitwy…” zaczniecie je stosować we własnym ogrodzie.

Chcesz kupić?   Kliknij   lub zajrzyj do sklepu
Wpływ 2015

Kalendarz księżycowy na cały 2015 rok i bezcenne porady ogrodowe. Motyw przewodni to najpiękniejsze i najmniej wymagające kwiaty ogrodowe.

Zainteresowani kompletem dziesięciu poradników „Wpływ księżyca” z lat 2007-2016 mogą zamówić go mailem. Cena? Jakoś się dogadamy, proszę napisać.

Chcesz kupić?   Kliknij     lub zajrzyj do sklepu
Ogród dla początkujących - okladka ksiazki

Najtrudniej po prostu zacząć, choć z drugiej strony jeśli posadzi się zielonym do góry, to wszystko powinno urosnąć. Początkujących polecam w tej publikacji kilkaset stron ogrodniczego abecadła napisanego tak prosto, że jaśniej chyba już się nie da. Pozostali czytelnicy, nawet ci zaawansowani powinni wiedzieć, że polecam w niej i opisuję mnóstwo roślin łączących prostotę, piękno i odporność, czyli po prostu idealnych. A prawdziwym odkryciem może okazać się rozdział o domowych sposobach na szkodniki choroby i inne ogrodowe przypadłości.

Chcesz kupić?    Kliknij   lub zajrzyj do sklepu
Zapytaj ogrodnika - ksiazka

Jeśli ta książka znajduje się w domowej biblioteczce , to nawet w wypadku największych kłopotów z roślinami można do niej sięgnąć i poczytać o tym, jak szybko, skutecznie i tanio poradzić sobie domowymi sposobami. Nie przejmujcie się, jeśli przeglądając spis treści i poszczególne strony, brudnymi palcami  pobrudzicie kartki. Taki wygląd książce ogrodniczej naprawdę przystoi.

Chcesz kupić?    Kliknij   lub zajrzyj do sklepu